3D STRAFOR
DOĞAL GÖRÜNÜM
ISI YALITIMI
EASY ASSEMBLING

ABOUT US

Ramsoy is one of the largest styrofoam wall panel and jamb manufacturers in Turkey. BiPanel offers many different decorative styrofoam wall panel options that defy time; It allows you to reach realistic and modern environments in minutes without polluting any place and without having to pay high fees.

Üstün teknolojimizle üretmekte olduğumuz hafif, ultra sert ve uygulama kolaylığı sağlayan BiPanel Strafor Duvar Panellerimizi, tuğla ile taşın unutulmayan ve hiç eskimeyecek modası ile harmanlayarak beğeninize sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

EASY ASSEMBLING

All our products without the need for a expert You can easily apply it alone. Our Styrofoam Wall Panels are not self-adhesive. You can use an adhesive suitable for the surface you will apply it to. A utility knife is sufficient to cut and shape our Styrofoam Wall Panels. It can be applied to all painted or unpainted surfaces.

Self Painted Brick, Stone, Wood, Marble Look 3D Wall Panels

DECORATIVE & AESTHETIC

Hayallerinizdeki ortamı size sunmak için tasarladığımız birbirinden özel çeşitlikte olan ve iç cephede kullanabileceğiniz BiPanel Strafor Duvar Panelleri, dekoratif ve estetik görüntüsü dışında ısı ve ses yalıtımına katkı sağlamaktadır. Boyalı veya boyasız yüzey ayrımı olmadan tüm yüzeylerde kendin yap sistemine göre tasarlanmıştır ve kolaylıkla uygulanabilmektedir.